Restaurace „U PÁŤAČEK“

09.06.2016 13:51

V úterý 7. 6. 2016 se školní jídelna změnila v restauraci a žákyně 5. ročníku v servírky. Stoly pokryly ubrusy a ozdobily vázičkou s květinou. Slavnostně prostřely a očekávaly hosty.

Jako menu se podávala rajská polévka, sekaná pečeně, šťouchané brambory se zeleninovou oblohou a džus. Tečkou za netradičním obědem byl tvarohový dezert s ovocem a oplatkem.

Prvními hosty byli žáci 1. a 2. ročníku. Posadili se ke stolečkům a už jen čekali na obsluhu. Pro ty, kteří se stravují ve školní jídelně, bylo připraveno slavnostní menu. Zkrátka nepřišli ani ostatní. Těm bylo nabídnuto aspoň občerstvení. Poté přišli žáci ostatních ročníku.

V restauraci „U PÁŤAČEK“ si všichni hosté ověřili a upevnili základy stolování a společenského chování.

Poděkování patří žákyním 5. ročníku a hlavně vedoucí jídelny p. Lence Ryzové. (Foto)