Mobilní planetárium v naší škole

14.06.2017 12:51

Dne 19. 5. 2017 navštívilo naši školu Mobilní planetárium, které dokáže divákům během krátké chvíle zprostředkovat podmořský svět, lety do vesmíru či krajinu na Marsu. Při projekci se leží, čímž je zážitek ještě umocněn. Žáci první třídy shlédli pohádkový příběh Se zvířátky do vesmíru. Chytrý myšák, který trávil život mezi vědci na raketové základně, vysvětlil žákům prostřednictvím svých kamarádů spoustu zajímavých poznatků. Žákům druhého ročníku byl promítán film Astronomie pro děti o cestě po planetách a některých souhvězdích. Žáci 3. ročníku sledovali film Voda, zázrak přírody a žáci 4. a 5. ročníku film Neuvěřitelný vesmír. Každá projekce byla vždy doplněna slovem odborníka z hvězdárny z Ostravy. (Foto)