Kouzlo Vánoc v Hostětíně

05.01.2022 12:12

Projektový den "Kouzlo Vánoc" proběhl v Hostětíně v Centru Veronica.

Výukový program byl zaměřen na pozitivní prožívání předvánočního období. Žáci byli seznámeni s adventními i vánočními tradicemi a obyčeji. Děti se dověděly, proč se Vánoce vlastně slaví, proč máme adventní věnec, vánoční stromeček apod. Lektorky vyprávěly o vánočních tradicích, o životě našich předků. Žáci měli možnost prezentovat své vlastní zkušenosti a názory.

Vyzkoušeli jsme si pečení vánočky z kynutého těsta a také si každý žák vyrobil vánoční ozdobu z vlny - technikou plstění. Na závěr si žáci připili punčem z pravého ekologicky vyrobeného jablečného moštu.

Projektový den se dětem moc líbil, připravený program hodnotíme jako velmi přínosný.

 

Hostětín - 14. 12. 2021 (zonerama.com)