Exkurze do ekofarmy AGROFYTO Horní Lideč

24.06.2016 06:43

 

V pátek 17. 6. 2016 se žáci naší školy vypravili do Horní Lidče do ekofarmy AGROFYTO, aby se seznámili s prací zdejších farmářů.

Hned v úvodu nám paní Ing. Ludmila Mužikovská popsala okolní krajinu, abychom se zorientovali, kde se zrovna nacházíme. Poté nás spolu se zootechnikem provedla celou farmou. Žáci získali mnoho zajímavých a užitečných informací o chovu dobytka.

K svačině všichni žáci i paní učitelky dostali ovocný EKO jogurt a také jsme měli možnost ochutnat domácí sýr a med. Pak si žáci mohli vyrobit svíčku ze včelího vosku. Na závěr si zájemnci vyzkoušeli, jak se sedí za volantem v obrovském traktoru a strojích, které se používají při zemědělských pracích.

Exkurze se nám všem velmi líbila a ještě jednou všem, kteří pro nás připravili tak zajímavý program, moc děkujeme. (Foto)