Kovozoo a Živá voda Modrá

21.06.2024 19:01

Vše staré, nepotřebné a nepoužitelné nemusí vždy skončit na smetišti, ale může být součástí něčeho nového, krásného a velkolepého. Přesvědčili se o tom i naši žáci na letošním školním výletě dne 20. června 2024.

Zoologických zahrad najdeme v České republice mnoho, ale Kovozoo ve Starém Městě je unikátní a nemá obdoby v celé Evropě. Viděli jsme spoustu zvířat v životní velikosti, která se zrodila pod rukama profesionálních kovářů, kreativců a domácích kutilů. Také jsme měli možnost projet se silničním vláčkem Steelinkou a nahlédnout tak do skutečného provozu firem zabývajících se recyklací kovového a jiného odpadu.

Naší další zastávkou byla Živá voda Modrá, kde jsme nahlédli do světa pod vodní hladinou. V tunelu v hloubce 3,5 metru jsme mohli vidět jelce, lipany, mníky, pstruhy, parmy, oukleje, kapry, štiky, candáty, sumce, jesetery a hlavně největší sladkovodní rybu - vyzu velkou. Prohlídka pokračovala relaxační dřevěnou lávkou nad výběhem praturů a byla zakončena v místním bufetu:-)

 

Více fotografií v přiloženém odkazu: 

eu.zonerama.com/FOTOZSLidecko/Album/11652014#